SPECJALIŚCI

Ginekologia DARIUSZ OWCZAREK
DARIUSZ OWCZAREK

DARIUSZ OWCZAREK

Specjalista położnictwa i ginekologii

Specjalista ginekologii onkologicznej

Uroginekologia

W 2006 roku ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2007 roku jestem związany z Pabianickim Centrum Medycznym, gdzie obecnie pełnie dyżury lekarskie.

Od 2011 roku pracuję w Klinice Ginekologii Operacyjnej, Endoskopowej i Ginekologii Onkologicznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie po zdaniu egzaminu specjalizacyjnego w 2016 roku zostałem zatrudniony na stanowisku starszego asystenta. W 2020 r uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Praca w Klinice pozwala mi doskonalić się w chirurgii małoinwazyjnej oraz w zabiegach z dostępu pochwowego.

W zakresie procedur ginekologicznych wykonuję operacje na drodze laparoskopowej w przebiegu łagodnych torbieli jajników, endometriozie, mięśniaków macicy(wyłuszczenie mięśniaka na drodze laparoskopii, laparoskopowe wycięcie trzonu macicy, laparoskopowe wycięcie macicy, laparoskopowe wycięcie przydatków), histeroskopowe zabiegi usuwania polipów endometrialnych, przerostów błony śluzowej macicy i mięśniaków podśluzowych, a także operacje zaburzeń statyki narządu rodnego i leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Jako ginekolog onkolog wykonuję zaawansowane zabiegi w chorobach nowotworowych narządu rodnego (raku trzonu macicy, rak jajnika, rak sromu oraz rak szyjki macicy).

Zajmuje się również diagnostyką przyczyn niepłodności, szczególnie w zespole policystycznych jajników. Wykonuję ultrasonograficzny monitoring cyklu.

W pracy zawodowej pasjonuje mnie również ultrasonografia oraz problematyka ciąży. Prowadzę ciąże fizjologiczne jak i ciąże wysokiego ryzyka. W moim gabinecie mają państwo do dyspozycji wysokiej klasy aparat USG Voluson E8 Expert HD Live oraz Voluson S8 HD Live umożliwiające diagnostykę USG płodów w technice 2 D ,3 D oraz 4 D. Posiadam certyfikat Fetal Medicine Foundation nr 104434 przyznawany lekarzom przez Prof.Kyprosa Nicolaidesa z Londynu, osobą które poddają się corocznemu sprawdzianowi umiejętności wykonywania badań USG płodu.

Cert 1 Cert 2 Cert 3 Cert 4

Urologia NATALIA PIETRZAK
NATALIA PIETRZAK

NATALIA PIETRZAK

W trakcie specjalizacji z Urologii

Jestem absolwentką Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Na codzień pracuję w Oddziale Urologicznym Pabianickiego Centrum Medycznego. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego, gruczołu krokowego oraz męskich narządów płciowych.

Jestem szczególnie zainteresowana małoinwazyjnym, endoskopowym leczeniem kamicy nerkowej, moczowodowej oraz pęcherza moczowego, diagnostyką i leczeniem nietrzymania moczu oraz zabiegami w zakresie prącia i moszny, w tym plastyką zwężonego napletka, krótkiego wędzidełka, powiększania prącia kwasem hialuronowym i tłuszczem.

Fizjoterapia KAMILA RUDECKA
KAMILA RUDECKA

KAMILA RUDECKA

Fizjoterapeutka uroginekologiczna
Fizjoterapeutka dna miednicy

Jestem magistrem fizjoterapii oraz technikiem masażystą. Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej.

Doświadczenie zdobywałam w placówkach medycznych specjalizujących się w leczeniu nietrzymania moczu oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej.

Fizjoterapią kobiecą zajmuję się od 2015 lat, swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, z zakresu ogólnej fizjoterapii oraz tej skierowanej wyłącznie dla kobiet. Aktualnie studiuję na 3-cim roku Osteopatii w Still Academy of Osteopathy w Warszawie.

W gabinecie zajmuję się pacjentkami przygotowującymi się do ciąży, w ciąży , połogu, w okresie okołomenopauzalnym, przygotowującymi się do operacji ginekologicznych lub już po nich , ale też z kobietami z równymi dolegliwościami bólowymi.

W swojej pracy wykorzystuję techniki osteopatyczne, masaż tkanek głębokich , rozluźnianie mięśniowo-powięziowe , kinesiotaping, terapię punktów spustowych, trening funkcjonalny, terapię wisceralną i przeciwobrzękową czy terapię integracyjną blizn.

Ultrasonografia ANNA DEMBOWSKA
ANNA DEMBOWSKA

ANNA DEMBOWSKA

Specjalista ultrasonografii

- USG piersi
- USG jamy brzusznej
- USG tarczycy

Fizjoterapia Osteopatia Krzysztof Kozłowski
Krzysztof Kozłowski

Krzysztof Kozłowski

Student V roku Fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
Student I roku osteopatii w Still Academy of Osteopathy w Warszawie

Ukończył kursy takie jak:

- Terapia Manualna kręgosłupa w ujęciu osteopatycznym
- Terapia wisceralna
- Postępowanie rehabilitacyjne po urazie ACL
Ponadto od 2 lat czynnie uczestniczy w akademii związanej ze szkoleniami
z zakresu Fizjoterapii i Osteopatii, gdzie ukończył ponad 50 szkoleń

Specjalizuje się w dysfunkcjach kręgosłupa, do badania i terapii podchodzi patrząc na pacjenta całościowo. Prowadzi kilku zawodników MMA przygotowywując ich do zawodów.


Pomoże w problemach takich jak:

- Wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa
- Napięciowe bóle głowy
- Szumy uszne i zawroty głowy
- Problemy z narządami wewnętrznymi (wzdęcia, refluks żołądkowo- przełykowy, i inne)
- Bóle bioder oraz całej miednicy
- Patologie stawu kolanowego/ stany pooperacyjne
- Urazy stawu skokowego
- Bóle barku


Zapraszamy na konsultacje.

Położnictwo Ginekologia Edyta Leśniak
Edyta Leśniak

Edyta Leśniak

Specjalistka położnictwa i ginekologii

Pani doktor na codzień pracuje w Klinice Ginekologii Operacyjnej, Endoskopowej i Ginekologii Onkologicznej.

Praca w Oddziale Klinicznym wzbogaciła Panią doktor o doświadczenie w zakresie chirurgii małoinwazyjnej tj. operacji laparoskopowych i zabiegów histeroskopowych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy.

Posiada certyfikat wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii wydany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz międzynarodowy certyfikat IOTA - potwierdzający umiejętności w diagnostyce ultrasonograficznej chorób jajników.